Ürdi- ja meetaimed

Näitan kõiki 20 tulemust

 • Allahindlus!

  Lillemuru teesõpradele ÖKO

  15,99 11,99
  Lisa korvi

  Lillemuru teesõpradele ÖKO

  15,99 11,99

  Looduslähedased haljasalad koguvad üha enam tähelepanu. See tähendab, et laseme lahti pidevast kontrollist taimede kasvu üle ja usaldame elujärje tagasi looduse kätte. Lillemuru saab ehtida aeda, kihada liblikatest ja mesilastest, avada pidevalt uusi õisi ning talve saabudes uinuda, et alustada veelgi kirkamat elu uuel kevadel. Eeriksaare lillemuru teesõpradele kogub kokku kõik kõige paremad teetaimed ja paneb need ehituma sinu kodu või muud südamelähedast paika! Paki lillemuruga saad hoole ja armastusega talitades terve sootsiumi talve teevaru!

  Liigid segus: teekummel (EE-ÖKO-03), moldaavia tondipea (EE-ÖKO-03) , harilik keerispea, harilik saialill (EE-ÖKO-03), valge ristik, harilik kurgirohi (EE-ÖKO-03). Baassegu 200g.

  Eraldi pakendina mets-kassinaeris (EE-ÖKO-03) 5g, kõrge vägihein (EE-ÖKO-03) 0,1g ja rukkilill (EE-ÖKO-03)5g.

 • Allahindlus!

  Käharlehise piparmündi risoom

  2,49 1,99
  Lisa korvi

  Käharlehise piparmündi risoom

  2,49 1,99

  Vana I Eesti aegne piparmünt, millel on mõnus pehme maitse. Väga hea saagi ja kindla talvitumisega sort. Nõuab hea boniteediga maad ja palju valgust.

  Risoomid on pakendatud väetamata kõduturba ja tuha segusse.

  Väljastus alates 15.aprill.

  Kogus: 100g risoome

  EE-ÖKO-03

 • Kõrge Vägihein ÖKO

  1,90
  Lisa korvi

  Kõrge Vägihein ÖKO

  1,90

  Taim – Kõrge vägihein on kaheaastane ravimtaim. Enda põldudel oleme näinud vägiheinade sees kõige rohkem kasureid. Mesilased armastavad samti vägiheina. See taim avab igal hommikul mõne õie ja nii kogu õitsemisaja vältel. Seemned valmivad augustist septembrini ja viimased reeglina ei küpsegi. Muutub sageli umbrohuks. Valgust armastav ja mulla osas vähenõudlik taim.

  Kasutus – Korjatakse taime õisi, mida saab kasutada suppides ja salatites toidulisandina. Samuti sobilik ravitee jaoks, sest tal on põletikuvastane ja haavu parandav toime. Leevendab ülemiste hingamisteede vaevusi ja ühtlustab seedetrakti tööd.

  Kogus: 0,1g

  EE-ÖKO-03

 • Naistenõges ÖKO

  1,90
  Lisa korvi

  Naistenõges ÖKO

  1,90

  Taim – Naistenõges on vähenõudlik, külmataluv ja isekülvi teel paljunev taim. Tuntud ka kassimündina. Õitseb valkjaslillade õitega juuli algusest septembrini. Taim on püsik. Enne õitsemist eritavad taimed roosilõhna, hiljem sidruni ja mündi lõhna. Eelistab päikeselist kasvukohta ja niiskemat, viljakamat mulda.

  Kasutus – Peamiselt on kasutuses maitse- ja ravimtaimena tema kõrvetisi, puhitusi vähendava ning rahustava toime pärast.

  Kogus: 0,3g

 • Lillemuru

  25,00
  Select options

  Lillemuru

  25,00

  Taimed – Lillemuru seemnesegusse on lisatud kurgirohu, keerispea, mets-kassinaeri, moldaavia tondipea ja valge ristiku seemned. Omal soovil saab segusse lisada ka saialille, teekummelit ja rukkilille. Kõik taimed on vähenõudlikud ning neid on kerge kasvatada.

  Kasutus – Lillemuru seemnesegu on ideaalne põnevate ja pilkupüüdvate haljasalade loomiseks.

  Kogus: 1kg ehk 700-1000m2

  Suurema koguse puhul palun tehke hulgitellimus!

  Toote baashind
  Lisa seemnete summa
  Kogusumma
 • Purpur siilkübar

  1,90
  Lisa korvi

  Purpur siilkübar

  1,90

  Taim – Purpur siilkübara varred on sirged ja püstised. Algul moodustub leherosett, mis koosneb punaseäärelistest lehtedest. Hiljem ilmuvad varred. Õied on suured korvõisikud läbimõõduga 10cm. Väga hea meetaim. Samal kohal kasvab 5-6 aastat. Õitseb külmadeni.

  Kasutus –
  Päevakübar on samuti ka ravimtaim. Raviomadused on nii juurtel, vartel kui ka õitel. Ta parandab immuunsust, ravib haavu ja on looduslik antibiootikum.

  Kogus: 1g

 • Valge ristik 10kg

  60,00
  Lisa korvi

  Valge ristik 10kg

  60,00

  Taim – Valge ristik ehk härjapea on vähenõudlik taim. Ta kuulub sugukonda liblikõielised, perekonda ristik. Parim külviaeg on varakevadel, hilissuvel või varasügisel. Külva seeme ühtlaselt maapinnale ja kata õhukese mullakihiga. Külvisügavus 1 cm. Eelistab päikeselist või poolvarjulist kasvukohta.

  Kasutus –  Kõrge väärtusega söödataim looduslikel karjamaadel. Sobib nõlvade kinnistamiseks ja ilumuruna kasvatamiseks. Tõrjub välja naati. Hea mee- ja ravimtaim.

  Kogus: 10kg (1ha e. 100x100m)

  Sertifitseeritud seeme (idanevus 92%, puhtus 99,3%)

  Saadaval järeltellimisel

 • Harilik iisop

  1,90
  Lisa korvi

  Harilik iisop

  1,90

  Iisopit on keeruline kasvatada monokultuurina suurtel põldudel. Koduaias ja väiksematel peenardel on ta ilus ja väga kasulik taim. Nii nagu üheksavägisel, oleme enda põllulappidel märganud iisopil väga palju erinevaid kasureid ja meelinde. Droogiks on ürt, see on õite ja lehtedega ladvaosa, mis võib olla nii värske kui ka kuivatatud. Seda peaks koguma enne taime õitsemist või õitsemise alguses.

  Kogus: 3g

 • Valge ristik väikepakend

  1,90
  Lisa korvi

  Valge ristik väikepakend

  1,90

  Taim – Valge ristik ehk härjapea on vähenõudlik taim. Ta kuulub sugukonda liblikõielised, perekonda ristik. Parim külviaeg on varakevadel, hilissuvel või varasügisel. Külva seeme ühtlaselt maapinnale ja kata õhukese mullakihiga. Külvisügavus 1 cm. Eelistab päikeselist või poolvarjulist kasvukohta.

  Kasutus –  Kõrge väärtusega söödataim looduslikel karjamaadel. Sobib nõlvade kinnistamiseks ja ilumuruna kasvatamiseks. Tõrjub välja naati. Hea mee- ja ravimtaim.

  Kogus: 10g eca 10 m2

  Sertifitseeritud seeme (idanevus 92%, puhtus 99,3%)

 • Harilik pune

  1,90
  Lisa korvi

  Harilik pune

  1,90

  Eelistab kuiva kasvukohta. Pune ehk vorstirohi ehk oregano on hea meetaim. Kuivatatud ürti kasutatakse toitude maitsestamisel.

  Kogus: 1g

 • Kurgirohi ÖKO

  1,90
  Lisa korvi

  Kurgirohi ÖKO

  1,90

  Taim – Üheaastast kurgirohtu on lihtne kasvatada ja seetõttu on ta tihti jäänud umbrohuks. Taim meeldib väga mesilastele ja teistele tolmeldajatele, kes omakorda tõstavad kultuurtaimede saagikust. Eeriksaare kurgirohi on kasvult lopsakam ja aretuse käigus on pööratud rõhku just õienektari sisaldusele. Sobib hästi segudesse koos tondipea, saialille jt hinnatud meetaimedega.

  Kasutus – Taevakarva söödavad õied on kaunistavad iluaeda ja hoiavad eemal kahjureid. Kurgirohtu saab, nagu nimigi ütleb, kasutada kurgi asemel salatites või teistes roogades. Õied on meemaitselised ja sobivad toitude kaunistamiseks. Ühtlasi on ta mitmekülgsete raviomadustega teetaim.

  Kogus: 5g

  EE-ÖKO-03

 • Mets-kassinaeris ÖKO

  1,90
  Lisa korvi

  Mets-kassinaeris ÖKO

  1,90

  Taim – Eeriksaare mets-kassinaeris on üheaastane kaua õitsev väärtuslik meetaim. Sobib hästi aeda või mesilastaru lähedusse. Eelistab kasvamiseks päikselist või poolvarjus niisket kasvukohta. Mulla osas on väga vähenõudlik. Mõistlik on metskassi kasvatada ridades 75-80cm vahega. Nii on võimalik vahelt harida ja taimed kasvavad suureks. Kipub haigestuma kohas, kus ei ole päikest ega tuult. Surub hästi alla umbrohte.

  Kasutus – Raviomadustega teetaim, leevendab ülemiste hingamisteede põletikke, köha ja mao limaskesta ärritust. Sobib ka kompressiks haavadele või putukahammustustele. Kasvatatakse pika õitsemise tõttu ka hekitaimena.

  Kogus: 7g

  (EE-ÖKO-03)

 • Moldaavia tondipea ÖKO

  1,90
  Lisa korvi

  Moldaavia tondipea ÖKO

  1,90

  Taim – Üheaastane ürditaim. Tõusmed ilmuvad 2 nädalaga, aeglane algareng. Suurepärane meetaim- monokultuursel põllul tuleb meele juurde sidruni aroom. Taim armastab valgust ja niiskust.

  Kasutus – Lehti ja õisi kasutatakse nii värskelt kui ka kuivatatult maitsetaimena salatites, suppides või köögiviljade konserveerimisel. Väga hea ürt kala maitsestamisel. Samuti on hinnatud teetaim, mis soodustab rahunemist ja kvaliteetset und.

  Kogus: 10g

  EE-ÖKO-03

 • Must Kassinaeris (tokkroos) ÖKO

  1,90
  Lisa korvi

  Must Kassinaeris (tokkroos) ÖKO

  1,90

  Taim – Kaheaastane pika õitsemisajaga meetaim. Sobib hästi aeda või mesilastaru lähedusse. Eelistab kasvamiseks päikselist või poolvarjus kasvukohta. Mulla osas on väga vähenõudlik. Mõistlik on metskassi kasvatada ridades 75-80cm vahega. Nii on võimalik vahelt harida ja taimed kasvavad suureks. Toodab palju nektarit.

  Kasutus – Taime lehti ja õisi kasutatakse toidulisandina salatites. Õitest valmistatud tee on vereringet parandava, turseid leevendava ja rahustava toimega. Kasvatatakse pika õitsemise tõttu ka hekitaimena.

  Kogus: 3g

  EE-ÖKO-03

 • Hulgitellimus

  0,60800,00
  Vali

  Hulgitellimus

  0,60800,00

  Oled eeriksaare hulgitellimuse lehel. Meie käest saad suurima valiku looduslikke ürdiseemneid!

  Iga soov on erinev ja tihti ka erineva kaaluga. Siin saad tellida seemneid vastavalt enda soovidele ja vajadustele.

  Peame seemnekasvatust mõeldes igal sammul keskkonnalesäästlikusele ja kvaliteedile. Seetõttu tahame võimalikult palju taaskasutada pakendit. Seega kui saad tellimuse mõnes teepakis või korduvkasutatud kastis siis tea, et oled koos meiega hoidnud loodust

  „Puhas seeme, puhtas mullas- pollinaatoritel londid kullas“

  Eeriksaare Mahe sertifitseeritud valge ristik on 10kg kotis, keerispea 1 kg kotis.

  Kõiki seemneid saab tellida ka alla 1 kg. Kasuta punkti, mitte koma. Näiteks sisesta 0.05 kg või 0.5 kg. Minimaalne tellimus ühele artiklile on 0.01 kg.

  Kõik hinnad tabelis sisaldavad käibemaksu.

  Abi/info E-R 9:00-15:00  +372 533 40 820 

  Clear
 • Rukkilill

  1,90
  Lisa korvi

  Rukkilill

  1,90

  Rukkilill on hea meetaim. Tolmeldavad putukad saavad taime õitest rohkesti nektarit. Peamised tolmeldajad on mesilased. Tuntud ka ravimtaimena: tema äärisõite leotist kasutatakse uriini- ja sapieritust soodustava vahendina, samuti silmakompressideks. Taim sisaldab rikkalikult C-vitamiini, seemnised õli. Õitest saadakse ka sinist värvi.

  Kogus: 3g

 • Saialill ÖKO

  1,90
  Lisa korvi

  Saialill ÖKO

  1,90

  Taim – Üheaastane korvõieline rohttaim. Vähenõudlik, kasvab edukalt ka poolvarjus. Eeriksaare saialill on 100% oranz. Oleme aretuse käigus korjanud välja kollased taimed. Oranz saialill säilitab ilusa värvi kauem kui kollane. Hea kasvatada kuni 75 cm reavahega. Külluslikul suvel kuni 5 korjet õisi. Esimesed seemned valmivad augustis. Teeb hästi isekülvi.

  Kasutus – Ravimtaim, millest valmistatakse tinktuuri, salvi ja õli. Tänu põletikuvastasele ja organismi puhastavale toimele on tegemist ka väärtusliku teetaimega. Tervislik toidulisand ja värviküllane komponent roogade kaunistamisel.

  Kogus: 5g

  EE-ÖKO-03

 • Teekummel ÖKO

  1,90
  Lisa korvi

  Teekummel ÖKO

  1,90

  Taim – Üheaastane taim korvõieliste sugukonnast. Teekummelit on kõige mõistlikum külvata august-september. Põld peab olema korralikult puhas ja pärast mulla pinnale külvi on oluline põld rullida. Eelistab neutraalsemat pH taset ja on väetiste suhtes väga vähenõudlik. Tavakasvatuses lisatakse enne õitsemist lämmastikku, mis suurendab oluliselt saaki (aga alandab õli sisaldust droogis).

  Kasutus – Levinud ravimtaim on rikkalike tervendavate omadustega. Kummelitee leevendab põletikke ja tundlikkust, soodustab seedimist ja on abiks maohaavandite korral. Sobib kompressiks. Tõhus komponent salvide valmistamisel.

  Pakis seemneid: 3g

 • Üheksavägine ÖKO

  1,90
  Lisa korvi

  Üheksavägine ÖKO

  1,90

  Taim – Üheksavägine on looduslik liik ja seda esineb Eestis palju. Taim sarnaneb musta vägiheina ja hariliku maarjalepaga. Esimene neist on inimesele mürgine. Ta on kaheaastane taim, mis kasvatab leheroseti esimesel ja õitseb pikalt teisel aastal. Teeb hästi isekülvi ja on mulla osas vähenõudlik.

  Kasutus – Ameerikas on temast läbi sajandite valmistatud taimetõrvikuid. Eestis korjatakse eelkõige taime õisi, millel on rahvameditsiinis väga kõrgelt hinnatud ja mitmekülgsed raviomadused. Aias on ta silmatorkav ilutaim.

  Kogus: 0.1g

  EE-ÖKO-03

 • Veiste-südamerohi

  1,90
  Lisa korvi

  Veiste-südamerohi

  1,90

  Taim – Huulõieliste sugukonda kuuluv mitmeaastane vähenõudlik rohttaim. Õitseb juulist septembrini. Varred on kandilised ja seest õõnsad. Õied asetsevad lehe kaenlas ja on roosa-lilla värvusega. Veiste-südamerohi paljuneb seemnetega ka isekülvil. On hea meetaim.

  Kasutus – Veiste-südamerohi on ravimtaimena tuntud kui tugeva kesknärvisüsteemi rahustava toimega. Samuti on teda kasutatud maitseainena suppides ja lisatud ka õllele.

  Kogus: 1g