Ürdi- ja meetaimed

Näitan kõiki 13 tulemust

 • Käharlehise piparmündi risoom

  1,99
  Lisa korvi

  Käharlehise piparmündi risoom

  1,99

 • Mahe Eeriksaare OÜ Meetaimed

  Hulgitellimus

  6,00600,00
  Vali
  Mahe Eeriksaare OÜ Meetaimed

  Hulgitellimus

  6,00600,00

  Palun vali tabelist tooted, mida soovid hulgi tellida!

  Kõiki seemneid saab tellida ka alla 1 kg.

  Kasuta punkti ( . ). Näiteks sisesta 0.05 kg või 0.5 kg.

  Minimaalne tellimus ühele artiklile on 0.01 kg.

  Kõik hinnad tabelis sisaldavad käibemaksu.

  Abi/info E-P 8:00-22:00  +372 533 40 820 

   

 • Kõrge Vägihein ÖKO

  1,90
  Lisa korvi

  Kõrge Vägihein ÖKO

  1,90

  Taim – Kõrge vägihein on kaheaastane ravimtaim. Enda põldudel oleme näinud vägiheinade sees kõige rohkem kasureid. Mesilased armastavad samti vägiheina. See taim avab igal hommikul mõne õie ja nii kogu õitsemisaja vältel. Seemned valmivad augustist septembrini ja viimased reeglina ei küpsegi. Muutub sageli umbrohuks. Valgust armastav ja mulla osas vähenõudlik taim.

  Kasutus – Korjatakse taime õisi, mida saab kasutada suppides ja salatites toidulisandina. Samuti sobilik ravitee jaoks, sest tal on põletikuvastane ja haavu parandav toime. Leevendab ülemiste hingamisteede vaevusi ja ühtlustab seedetrakti tööd.

  Kogus: 0,1g

  EE-ÖKO-03

 • Harilik iisop

  1,90
  Lisa korvi

  Harilik iisop

  1,90

  Iisopit on keeruline kasvatada monokultuurina suurtel põldudel. Koduaias ja väiksematel peenardel on ta ilus ja väga kasulik taim. Nii nagu üheksavägisel, oleme enda põllulappidel märganud iisopil väga palju erinevaid kasureid ja meelinde. Droogiks on ürt, see on õite ja lehtedega ladvaosa, mis võib olla nii värske kui ka kuivatatud. Seda peaks koguma enne taime õitsemist või õitsemise alguses.

  Kogus: 3g

 • Harilik pune

  1,90
  Lisa korvi

  Harilik pune

  1,90

  Eelistab kuiva kasvukohta. Pune ehk vorstirohi ehk oregano on hea meetaim. Kuivatatud ürti kasutatakse toitude maitsestamisel.

  Kogus: 1g

 • Kurgirohi ÖKO

  1,90
  Lisa korvi

  Kurgirohi ÖKO

  1,90

  Taim – Üheaastast kurgirohtu on lihtne kasvatada ja seetõttu on ta tihti jäänud umbrohuks. Taim meeldib väga mesilastele ja teistele tolmeldajatele, kes omakorda tõstavad kultuurtaimede saagikust. Eeriksaare kurgirohi on kasvult lopsakam ja aretuse käigus on pööratud rõhku just õienektari sisaldusele. Sobib hästi segudesse koos tondipea, saialille jt hinnatud meetaimedega.

  Kasutus – Taevakarva söödavad õied on kaunistavad iluaeda ja hoiavad eemal kahjureid. Kurgirohtu saab, nagu nimigi ütleb, kasutada kurgi asemel salatites või teistes roogades. Õied on meemaitselised ja sobivad toitude kaunistamiseks. Ühtlasi on ta mitmekülgsete raviomadustega teetaim.

  Kogus: 5g

  EE-ÖKO-03

 • Mets-kassinaeris ÖKO

  1,90
  Lisa korvi

  Mets-kassinaeris ÖKO

  1,90

  Taim – Eeriksaare mets-kassinaeris on üheaastane kaua õitsev väärtuslik meetaim. Sobib hästi aeda või mesilastaru lähedusse. Eelistab kasvamiseks päikselist või poolvarjus niisket kasvukohta. Mulla osas on väga vähenõudlik. Mõistlik on metskassi kasvatada ridades 75-80cm vahega. Nii on võimalik vahelt harida ja taimed kasvavad suureks. Kipub haigestuma kohas, kus ei ole päikest ega tuult. Surub hästi alla umbrohte.

  Kasutus – Raviomadustega teetaim, leevendab ülemiste hingamisteede põletikke, köha ja mao limaskesta ärritust. Sobib ka kompressiks haavadele või putukahammustustele. Kasvatatakse pika õitsemise tõttu ka hekitaimena.

  Kogus: 7g

  (EE-ÖKO-03)

 • Moldaavia tondipea ÖKO

  1,90
  Lisa korvi

  Moldaavia tondipea ÖKO

  1,90

  Taim – Üheaastane ürdi- ja ravimtaim. Tõusmed ilmuvad 2 nädalaga, aeglane algareng. Suurepärane meetaim- monokultuursel põllul tuleb meele juurde sidruni aroom. Taim armastab valgust ja niiskust.

  Kasutus – Lehti ja õisi kasutatakse nii värskelt kui ka kuivatatult maitsetaimena salatites, suppides või köögiviljade konserveerimisel. Väga hea ürt kala maitsestamisel. Samuti on hinnatud teetaim, mis soodustab rahunemist ja kvaliteetset und.

  Kogus: 10g

  EE-ÖKO-03

 • Must Kassinaeris (tokkroos) ÖKO

  1,90
  Lisa korvi

  Must Kassinaeris (tokkroos) ÖKO

  1,90

  Taim – Kaheaastane pika õitsemisajaga meetaim. Sobib hästi aeda või mesilastaru lähedusse. Eelistab kasvamiseks päikselist või poolvarjus kasvukohta. Mulla osas on väga vähenõudlik. Mõistlik on metskassi kasvatada ridades 75-80cm vahega. Nii on võimalik vahelt harida ja taimed kasvavad suureks. Toodab palju nektarit.

  Kasutus – Taime lehti ja õisi kasutatakse toidulisandina salatites. Õitest valmistatud tee on vereringet parandava, turseid leevendava ja rahustava toimega. Kasvatatakse pika õitsemise tõttu ka hekitaimena.

  Kogus: 3g

  EE-ÖKO-03

 • Rukkilill

  1,90
  Lisa korvi

  Rukkilill

  1,90

  Rukkilill on hea meetaim. Tolmeldavad putukad saavad taime õitest rohkesti nektarit. Peamised tolmeldajad on mesilased. Tuntud ka ravimtaimena: tema äärisõite leotist kasutatakse uriini- ja sapieritust soodustava vahendina, samuti silmakompressideks. Taim sisaldab rikkalikult C-vitamiini, seemnised õli. Õitest saadakse ka sinist värvi.

  Kogus: 3g

 • Saialill ÖKO

  1,90
  Lisa korvi

  Saialill ÖKO

  1,90

  Taim – Üheaastane korvõieline rohttaim. Vähenõudlik, kasvab edukalt ka poolvarjus. Eeriksaare saialill on 100% oranz. Oleme aretuse käigus korjanud välja kollased taimed. Oranz saialill säilitab ilusa värvi kauem kui kollane. Hea kasvatada kuni 75 cm reavahega. Külluslikul suvel kuni 5 korjet õisi. Esimesed seemned valmivad augustis. Teeb hästi isekülvi.

  Kasutus – Ravimtaim, millest valmistatakse tinktuuri, salvi ja õli. Tänu põletikuvastasele ja organismi puhastavale toimele on tegemist ka väärtusliku teetaimega. Tervislik toidulisand ja värviküllane komponent roogade kaunistamisel.

  Kogus: 5g

  EE-ÖKO-03

 • Teekummel ÖKO

  1,90
  Lisa korvi

  Teekummel ÖKO

  1,90

  Taim – Üheaastane taim korvõieliste sugukonnast. Teekummelit on kõige mõistlikum külvata august-september. Põld peab olema korralikult puhas ja pärast mulla pinnale külvi on oluline põld rullida. Eelistab neutraalsemat pH taset ja on väetiste suhtes väga vähenõudlik. Tavakasvatuses lisatakse enne õitsemist lämmastikku, mis suurendab oluliselt saaki (aga alandab õli sisaldust droogis).

  Kasutus – Levinud ravimtaim on rikkalike tervendavate omadustega. Kummelitee leevendab põletikke ja tundlikkust, soodustab seedimist ja on abiks maohaavandite korral. Sobib kompressiks. Tõhus komponent salvide valmistamisel.

  Pakis seemneid: 3g

 • Üheksavägine ÖKO

  1,90
  Lisa korvi

  Üheksavägine ÖKO

  1,90

  Taim – Üheksavägine on looduslik liik ja seda esineb Eestis palju. Taim sarnaneb musta vägiheina ja hariliku maarjalepaga. Esimene neist on inimesele mürgine. Ta on kaheaastane taim, mis kasvatab leheroseti esimesel ja õitseb pikalt teisel aastal. Teeb hästi isekülvi ja on mulla osas vähenõudlik.

  Kasutus – Ameerikas on temast läbi sajandite valmistatud taimetõrvikuid. Eestis korjatakse eelkõige taime õisi, millel on rahvameditsiinis väga kõrgelt hinnatud ja mitmekülgsed raviomadused. Aias on ta silmatorkav ilutaim.

  Kogus: 0.1g

  EE-ÖKO-03