Pood

Näitan kõiki 23 tulemust

 • Käharlehise piparmündi risoom

  1,99
  Lisa korvi

  Käharlehise piparmündi risoom

  1,99

 • Mahe Eeriksaare OÜ Meetaimed

  Hulgitellimus

  6,00600,00
  Vali
  Mahe Eeriksaare OÜ Meetaimed

  Hulgitellimus

  6,00600,00

  Palun vali tabelist tooted, mida soovid hulgi tellida!

  Kõiki seemneid saab tellida ka alla 1 kg.

  Kasuta punkti ( . ). Näiteks sisesta 0.05 kg või 0.5 kg.

  Minimaalne tellimus ühele artiklile on 0.01 kg.

  Kõik hinnad tabelis sisaldavad käibemaksu.

  Abi/info E-R 9:00-15:00  +372 533 40 820 

   

 • Mesiohakas

  1,90
  Lisa korvi

  Mesiohakas

  1,90

  Taim – Mitmeaastane kaua õitsev Mesiohakas meeldib väga mesilastele ja liblikatele. Taim õitseb alates teisest kasvuaastast juunis- juulis. Mida päikselisem on koht, seda intensiivsem on sinine värv. Sobivad põuased ja toitainetevaesed mullad.

  Kasutamine – Aias on silmatorkav ilutaim. Kasutatakse lõikelillena ja kuivkimbulillena.

  Kogus: 10g

 • Kõrge Vägihein ÖKO

  1,90
  Lisa korvi

  Kõrge Vägihein ÖKO

  1,90

  Taim – Kõrge vägihein on kaheaastane ravimtaim. Enda põldudel oleme näinud vägiheinade sees kõige rohkem kasureid. Mesilased armastavad samti vägiheina. See taim avab igal hommikul mõne õie ja nii kogu õitsemisaja vältel. Seemned valmivad augustist septembrini ja viimased reeglina ei küpsegi. Muutub sageli umbrohuks. Valgust armastav ja mulla osas vähenõudlik taim.

  Kasutus – Korjatakse taime õisi, mida saab kasutada suppides ja salatites toidulisandina. Samuti sobilik ravitee jaoks, sest tal on põletikuvastane ja haavu parandav toime. Leevendab ülemiste hingamisteede vaevusi ja ühtlustab seedetrakti tööd.

  Kogus: 0,1g

  EE-ÖKO-03

 • Aedsalvei

  1,90
  Lisa korvi

  Aedsalvei

  1,90

  Taim – Mitmeaastane maitse- ja ravimtaim on mesilaste lemmik. Eelistab kasvuks päikesepaistelist, sooja, kerge liivaka ja viljaka mullaga kohta. Ei talu happelisi ja raskeid savikaid muldasid. Seemned külvata märtsis, tõusmed tärkavad 3 nädala jooksul. Aedsalvei vajab kas väga hõredat külvi või pikeerimist. Avamaale istutada juuni algul. Paljuneb hästi ka kevadel või suvel tehtud istikutest. Üsna külmaõrn taim ning vajab talvekatet.

  Kasutamine – Suurepärane maitse- ja ravimtaim. Sobib erinevatele liha- ja kalatoitudele või salatitesse. Ravimtaimena kasutatakse tõmmist kurgu ja ülemiste hingamisteede põletike vastu. Hinnatud taimetõrviku valmistamisel.

  Kogus: 3g

 • Harilik alltee

  1,90
  Lisa korvi

  Harilik alltee

  1,90

  Harilik alltee on mitmeaastane ürditaim. Eelistab pigem niiskemaid kasvukohti, aga kasvab väga hästi ka aias. Avamaal kasvatades pigem kasutada võimalikult suurt külvinormi. Nii on taimed lühemad ja ei vaja toestamist. Droogina kasutatakse lehti ja õisi, aga ka vart, mida korjatakse sügisel.

  Kogus: 5g

 • Harilik iisop

  1,90
  Lisa korvi

  Harilik iisop

  1,90

  Iisopit on keeruline kasvatada monokultuurina suurtel põldudel. Koduaias ja väiksematel peenardel on ta ilus ja väga kasulik taim. Nii nagu üheksavägisel, oleme enda põllulappidel märganud iisopil väga palju erinevaid kasureid ja meelinde. Droogiks on ürt, see on õite ja lehtedega ladvaosa, mis võib olla nii värske kui ka kuivatatud. Seda peaks koguma enne taime õitsemist või õitsemise alguses.

  Kogus: 3g

 • Harilik kikkaputk ÖKO

  1,90
  Lisa korvi

  Harilik kikkaputk ÖKO

  1,90

  Harilik kikkaputk on sarikaliste sugukonda kuuluv mitmeaastane rohttaim. Rahvapäraselt on teda kutsutud ka inglitaimeks ja suureks pütsikuks. Rahvameditsiinis kasutatakse peamiselt seedimise korrastajana. Hea meetaim.

  Kogus: 1g

  EE-ÖKO-03

 • Harilik pune

  1,90
  Lisa korvi

  Harilik pune

  1,90

  Eelistab kuiva kasvukohta. Pune ehk vorstirohi ehk oregano on hea meetaim. Kuivatatud ürti kasutatakse toitude maitsestamisel.

  Kogus: 1g

 • Keerispea

  1,90
  Lisa korvi

  Keerispea

  1,90

  Lillakate õitega üheaastane taim, mis looduslikult meil ei esine. Õitsemine on rikkalik ja kestev. Meeproduktiivsus 150kg/ha. Õietolm on tumelilla. Keerispea mett hinnatakse võrdseks pärnameega. Kristalliseerudes on hele, peene kristalliga. Hea külvata mitmes jaos kuni juuni alguseni.

  Kogus: 20g

 • Kurgirohi ÖKO

  1,90
  Lisa korvi

  Kurgirohi ÖKO

  1,90

  Taim – Üheaastast kurgirohtu on lihtne kasvatada ja seetõttu on ta tihti jäänud umbrohuks. Taim meeldib väga mesilastele ja teistele tolmeldajatele, kes omakorda tõstavad kultuurtaimede saagikust. Eeriksaare kurgirohi on kasvult lopsakam ja aretuse käigus on pööratud rõhku just õienektari sisaldusele. Sobib hästi segudesse koos tondipea, saialille jt hinnatud meetaimedega.

  Kasutus – Taevakarva söödavad õied on kaunistavad iluaeda ja hoiavad eemal kahjureid. Kurgirohtu saab, nagu nimigi ütleb, kasutada kurgi asemel salatites või teistes roogades. Õied on meemaitselised ja sobivad toitude kaunistamiseks. Ühtlasi on ta mitmekülgsete raviomadustega teetaim.

  Kogus: 5g

  EE-ÖKO-03

 • Out of Stock

  Liht-naistepuna (ajutiselt otsas)

  1,90
  Loe edasi

  Liht-naistepuna (ajutiselt otsas)

  1,90

  Liht-naistepuna on liik, mida kasab Eesti ka metsikult aasadel või põldudel. Seemned külvatakse kas sügisel või varakevadel 1-2 cm sügavusele. Naistepuna droogiks kogutakse õitsemise ajal korjatud ladvaosi. Omab rahustavat toimet.

  Pakis seemneid 1g

  Laost otsas

 • Mets-kassinaeris ÖKO

  1,90
  Lisa korvi

  Mets-kassinaeris ÖKO

  1,90

  Taim – Eeriksaare mets-kassinaeris on üheaastane kaua õitsev väärtuslik meetaim. Sobib hästi aeda või mesilastaru lähedusse. Eelistab kasvamiseks päikselist või poolvarjus niisket kasvukohta. Mulla osas on väga vähenõudlik. Mõistlik on metskassi kasvatada ridades 75-80cm vahega. Nii on võimalik vahelt harida ja taimed kasvavad suureks. Kipub haigestuma kohas, kus ei ole päikest ega tuult. Surub hästi alla umbrohte.

  Kasutus – Raviomadustega teetaim, leevendab ülemiste hingamisteede põletikke, köha ja mao limaskesta ärritust. Sobib ka kompressiks haavadele või putukahammustustele. Kasvatatakse pika õitsemise tõttu ka hekitaimena.

  Kogus: 7g

  (EE-ÖKO-03)

 • Moldaavia tondipea ÖKO

  1,90
  Lisa korvi

  Moldaavia tondipea ÖKO

  1,90

  Taim – Üheaastane ürdi- ja ravimtaim. Tõusmed ilmuvad 2 nädalaga, aeglane algareng. Suurepärane meetaim- monokultuursel põllul tuleb meele juurde sidruni aroom. Taim armastab valgust ja niiskust.

  Kasutus – Lehti ja õisi kasutatakse nii värskelt kui ka kuivatatult maitsetaimena salatites, suppides või köögiviljade konserveerimisel. Väga hea ürt kala maitsestamisel. Samuti on hinnatud teetaim, mis soodustab rahunemist ja kvaliteetset und.

  Kogus: 10g

  EE-ÖKO-03

 • Must Kassinaeris (tokkroos) ÖKO

  1,90
  Lisa korvi

  Must Kassinaeris (tokkroos) ÖKO

  1,90

  Taim – Kaheaastane pika õitsemisajaga meetaim. Sobib hästi aeda või mesilastaru lähedusse. Eelistab kasvamiseks päikselist või poolvarjus kasvukohta. Mulla osas on väga vähenõudlik. Mõistlik on metskassi kasvatada ridades 75-80cm vahega. Nii on võimalik vahelt harida ja taimed kasvavad suureks. Toodab palju nektarit.

  Kasutus – Taime lehti ja õisi kasutatakse toidulisandina salatites. Õitest valmistatud tee on vereringet parandava, turseid leevendava ja rahustava toimega. Kasvatatakse pika õitsemise tõttu ka hekitaimena.

  Kogus: 3g

  EE-ÖKO-03

 • Piparmündi risoom (must piparmünt) ÖKO

  1,90
  Lisa korvi

  Piparmündi risoom (must piparmünt) ÖKO

  1,90


  Inglismaal aretatud piparmünt, mis on ideaalne teetaim. Kõrge mentoolisisalduse ja keskmise saagiga. Nõuab hea boniteediga maad ja palju valgust. Must piparmünt on võimeline tootma õigete agrotehniliste võtete korral 1 hektarilt 10 ha jagu  risoome. Risoomid on pakendatud väetamata kõduturbasse.

  Kogus: 100g

  RISOOME HAKKAME SAATMA VÄLJA ALATES 15 APRILL!

  EE-ÖKO-03

 • Põllulillede segu

  1,90
  Lisa korvi

  Põllulillede segu

  1,90

  Valmista koos meie agronoomiga enda tingimustele vastav mee- ja ravimtaimede segu. Vali välja taimed kas meie poest või ettetellimisnimekirjast ja kirjuta meile!

  10 g

 • Rohemünt ÖKO

  1,90
  Lisa korvi

  Rohemünt ÖKO

  1,90

  Üks lihtsamini kasvatatavaid münte. Muutub väga kiirelt umbrohuks ja ilma keemilise abita väga keeruline vabaneda. Paljuneb nii seemnetest kui risoomidest, mis võivad tõusta ka 20 cm sügavuselt mullast. Väga kõrge saagig ja õlirikas, kuid kuivatades nõuab kõrgemaid kraade kui 45. Madala mentoolisusega.

  Kogus: 0.2g

  EE-ÖKO-03

 • Rukkilill

  1,90
  Lisa korvi

  Rukkilill

  1,90

  Rukkilill on hea meetaim. Tolmeldavad putukad saavad taime õitest rohkesti nektarit. Peamised tolmeldajad on mesilased. Tuntud ka ravimtaimena: tema äärisõite leotist kasutatakse uriini- ja sapieritust soodustava vahendina, samuti silmakompressideks. Taim sisaldab rikkalikult C-vitamiini, seemnised õli. Õitest saadakse ka sinist värvi.

  Kogus: 3g

 • Saialill ÖKO

  1,90
  Lisa korvi

  Saialill ÖKO

  1,90

  Taim – Üheaastane korvõieline rohttaim. Vähenõudlik, kasvab edukalt ka poolvarjus. Eeriksaare saialill on 100% oranz. Oleme aretuse käigus korjanud välja kollased taimed. Oranz saialill säilitab ilusa värvi kauem kui kollane. Hea kasvatada kuni 75 cm reavahega. Külluslikul suvel kuni 5 korjet õisi. Esimesed seemned valmivad augustis. Teeb hästi isekülvi.

  Kasutus – Ravimtaim, millest valmistatakse tinktuuri, salvi ja õli. Tänu põletikuvastasele ja organismi puhastavale toimele on tegemist ka väärtusliku teetaimega. Tervislik toidulisand ja värviküllane komponent roogade kaunistamisel.

  Kogus: 5g

  EE-ÖKO-03

 • Teekummel ÖKO

  1,90
  Lisa korvi

  Teekummel ÖKO

  1,90

  Taim – Üheaastane taim korvõieliste sugukonnast. Teekummelit on kõige mõistlikum külvata august-september. Põld peab olema korralikult puhas ja pärast mulla pinnale külvi on oluline põld rullida. Eelistab neutraalsemat pH taset ja on väetiste suhtes väga vähenõudlik. Tavakasvatuses lisatakse enne õitsemist lämmastikku, mis suurendab oluliselt saaki (aga alandab õli sisaldust droogis).

  Kasutus – Levinud ravimtaim on rikkalike tervendavate omadustega. Kummelitee leevendab põletikke ja tundlikkust, soodustab seedimist ja on abiks maohaavandite korral. Sobib kompressiks. Tõhus komponent salvide valmistamisel.

  Pakis seemneid: 3g

 • Üheksavägine ÖKO

  1,90
  Lisa korvi

  Üheksavägine ÖKO

  1,90

  Taim – Üheksavägine on looduslik liik ja seda esineb Eestis palju. Taim sarnaneb musta vägiheina ja hariliku maarjalepaga. Esimene neist on inimesele mürgine. Ta on kaheaastane taim, mis kasvatab leheroseti esimesel ja õitseb pikalt teisel aastal. Teeb hästi isekülvi ja on mulla osas vähenõudlik.

  Kasutus – Ameerikas on temast läbi sajandite valmistatud taimetõrvikuid. Eestis korjatakse eelkõige taime õisi, millel on rahvameditsiinis väga kõrgelt hinnatud ja mitmekülgsed raviomadused. Aias on ta silmatorkav ilutaim.

  Kogus: 0.1g

  EE-ÖKO-03

 • Ussikeel

  1,90
  Lisa korvi

  Ussikeel

  1,90

  Ussikeel on meetaim, mida on hea külvata segusse põllule, mida plaanid rajada mesilaste korjemaaks mitmeks aastaks. Seda taime esineb looduslikult Eestis, kuid tänu sellele, et ta on kahe aastane, ei muutu ta tülikaks umbrohuks. Lisainfot, millisesse segusse ja kuidas kasvatada, küsi meilt!

  Kogus: 10g